25 Aralık 2015 Cuma

Olay Yerine İntikal 2

Uyku, yerle yeksan etmek için sırasını aldı sonra. Nizama durmuştu en güzelinden evveliyatından. Şimdi de unutulmuş bir çaresizliğin peydasını kusacaktı kadının gönül avlusuna. Bekledi. Ameliyat sonrası üstünde kalan korkusu, bunun olmasına gönlü elvermedi. Bir haftadır ara ara tekrar eden, yine vuku bulmuştu. Uykusunda boğulma hissi gelerek tükürüğünü yutkunmakta zorlandı. Kendini atarak uykusundan uyandı. Çok kötünün zevaline karşı az kötünün faziletine yer açmanın haksız galibiyetine şükretti.


Gece hiç. Aç karın. Mutfakta altını kapatmayı unutmuş muhtelif heveslerinin ateşini suya tuttu. Üstüne bir kâbus yaktı.


Bir yarı ölümle bin tam anıyı boca edip ucunu iliklediği siyah poşetin altı delinse kaç sağ şarkı özgürlüğüne kavuşacaktı, hiç bilemedi. Kareli gömleğin kol düşmesine takılmış yüzük, bir doğum günü gecesinin gözyaşı yadigârı şu an hangi şehrin lağımında dolaşıyordu, üzerinde hiç düşünmedi. Aynaya dikti gözlerini. İki farklı bedenden alınmış da yerleştirilmiş gibiydi gözleri. Biri diğerinin acısını kapatmak isterken bir çeşni de kendi katmıştı üstüne.


Acı, acıyla kapanmaz. Yara tutsa da hesap sormak için uygun anı bekler. Üst kabuk soyulduğunda baş başa kalacağın meyus bahtın.”


Kim dedi onu?


Narkozun etkisi hala vücudunda dolaşırken gözünün önüne kesik kesik sahnelerin gelmesine alışmıştı da gaip sesler yeni misafiriydi. Ama haklıydı. Acı, acıyla kapanmazdı. Üstüne attığın kaçak anı, temelden tek sarsıntıyla yere serilirdi. Serilirdi de ilk kat kalır mıydı, ondan emin değildi. Çatırtı olduğu kesindi. Ancak tüm ihtişamıyla göz kırpıyordu ona enkazın arasında. “Henüz değil” dedi. “ Henüz ilk acının mağlup zaferini tatmadın. Durduk yere kaçak acı çıkıp benliğini altüst etme. Vakit erken.”


Üzerine beyaz teslimiyetini çekti. Zemheri saatinin geçmesini bekledi.


*Devamı var...Diğer Bölümler:

Olay Yerine İntikal 1
Olay Yerine İntikal 3

11 yorum:

 1. Aklıma şu dizeleri getirdi nedense.. "mutluyum, çünkü yenilmeseydim ey hırs ben senin ürkek ülkenim diye bitmeyecekti şiirim" devamı gelse de okusak :) kelimelerle ne güzel oynuyorsun öyle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yenilgi hoşnutluğunu duyumsamak, galibiyetten üstün olabiliyor değil mi bazen? Çok teşekkür ederim. Devamlı bir devam içimde. Gelecek :)

   Sil
 2. Acılarım acı kattın bak :) Devamı gelsin bakalım :)

  YanıtlaSil
 3. Ama böyle tam yerinde kalmış olmamış :) Devamını bekliyorum en kısa zamanda. Ellerine sağlık gerçekten çok beğendim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim beğenmene. Devamı için seni çok bekletmeyeceğim :)

   Sil
 4. Çok güzel bir yetenek sizinki. Çok güzel bir yazı olmuş.

  YanıtlaSil
 5. Blog Yorum Kardeşliği grubumuzdan geliyorum takibe aldım sizi sevgiler yeni yayınlarda görüşmek dileğiyle ben de beklerim

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...